Moti i keq, shemben shtyllat e tensionit (VIDEO)
Moti i keq që ka përfshirë gjithë territorin shqiptat ka shkaktuar dëme edhe në rrjetin elektrik.

OSHEE njofton se në rajonin e Shkodrës si pasojë e motit të keq giate dy diteve te fundit janë shkaktuar deme ne rrjetin elektrik.

Grupet e avarise, Njesia Shkodra3 ndodhen ne terren per te rikuperuar linjat e prekura dhe normalizimin e situatës, bën me dije OSHEE.

Për shkak të reshjeve të dendura dhe me erë të fortë janë rrëzuar shtylla të tensionit të mesëm, pjesë e fiderit 143 i N/St Valias. Avari është shfaqur në zonën Brukës-Rinas. Grupet e OSHEE Tiranë Njësia 3 është duke punuar për rikthimin e energjisë elektrike.

Shtuar më 07/11/2019, ora 13:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori