Moti i keq, rrëshqitje dheu në aksin Elbasan-Librazhd
Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme të konsiderueshme në disa zona të vendit, ku veç përmbytjeve ka pasur dhe rrëshqitje dheu në disa akse rrugore.

Raportohet se gjatë natës ka pasur rënie gurësh në aksin Elbasan -Librazhd .

Qarkullimi është vështirësuar ndjeshëm dhe u bllokua për pak kohë gjatë orëve të para të mengjesit tek “Kthesa e Murrashit”, aty ku zakonisht ka problematika të kësaj natyre.

Gjithashtu janë përmbytur rrugët në qytete si Durrësi, Tirana, Lezha, Vlora etj.

Shtuar më 13/10/2020, ora 09:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori