Moti i keq, probleme me ankorimin e trageteve
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Moti i keq dhe deti i trazuar ka çuar në vonesë prej 8 orësh në portin e Durrësit, trageti i linjës Bari-Durrës. Trageti me të cilën udhëtonin 300 persona ka qëndruar në radën portuale 6 orë, pasi nuk arriti të futej dot në port për shkak të motit të keq dhe detit të trazuar.

Trageti u ankorua në terminal me ndihmën e një rimorkiatori, por përveç pritjes në radhë, ai u vonua edhe 2 orë në lundrim.

Për më shumë informacione rreth Motit, moti/">klikoni në specialen e Motit në Albeu, ku mund të ndiqni motin në këto momente dhe parashikimin për 10 ditët e ardhshme. Të dhënat për 57 qytete të ndryshme përditësohet orë pas ore. /albeu.com/
Shtuar më 08/12/2012, ora 18:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}