Moti i keq pritet të përfshijë vendin, Drejtoria e Përgjithshme Detare jep njoftimin e rëndësishëm
Drejtoria e Përgjithshme Detare, jep njoftimin mbi motin e keq që do të përfshijë vendin tonë, për rrjedhojë dhe ujërat tanë territorialë.

"Ju njoftojmë se duke filluar nga dita e mërkure 2 Janar 2019, deti Adriatik dhe Jon do të përfshihen nga Erë e fortë dhe temperatura nën zero.Kjo situatë do të vazhdoj për disa ditë! Ju lutemi gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari lundrimore të kenë kujdes dhe të marrin gjithë masat e duhura për të parandaluar incidente të mundshme që mund të vijnë si pasoje e motit te keq!", thuhet në njoftim.
Shtuar më 01/01/2019, ora 22:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori