Mot i ngrohtë, por çfarë ndodh gjatë pasdites
Moti i kthjellët të dominojë në të gjithë vendin. Herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta, më të dukshme në zonat juglindore.


Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0°C në 20°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe ne det me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.
Shtuar më 03/03/2019, ora 08:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori