Mot i keq në dy ditët në vazhdim, dallgët do të tërbohen në dete
Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar në lidhje me motin e keq që pritet të përfshijë vendin tonë dhe ujërat tanë territorial gjatë 2 ditëve në vijijm.

Me anë të një njoftimi Drejtoria e Përgjithshme Detare bën me dije se tre ditët e ardhshme pritet një përkeqësim i motit në det.

Drejtoria e Pergjithshme Detare njofton Lundertaret dhe pronaret e mjeteve detare, operatoret ne portet e RSH dhe hapesiren detare, qe diten, sotme dhe neser, me konkterisht ne datat 1, 2 dhe 3 shkurt 2019, bregdeti yne do te perfshihet nga erera me drejtim nga Jug-JugLindje dhe forca e detit 7 shkalla Boufort ne det te hapur.

Ju lutemi te gjithe subjekteve qe operojne ne fushen e detarise te marrin masa per sigurimin e mjeteve ne porte dhe te rritet shkalla e gatishmerise se ekuipazhit ne mjete", njofton Drejtoria e Përgjithshme Detare. /albeu.com/
Shtuar më 02/02/2019, ora 17:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori