Mot i freskët dhe kthjellime, si do të mbajë sot moti
Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e kthjellimeve dhe motit të freskët deri në mesditë në të gjithë vendin tonë. Pjesa e dytë e ditës sjell shtim të vranësirave dhe ndonjë shi të izoluar në skajin Verior ndërsa pjesa tjetër e vendit vijon me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 23°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Kosova

Paraditja paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në zonat perëndimore. POR pasditja sjellë dominim të kthjellimeve në të gjithë territorin e kosovës.

Maqedonia e Veriut

Dita e enjte mbetet gjatë gjithë ditës në ndikimin e kushteve të qëndrueshme, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.

Mot i freskwt dhe kthjellime, si do tw mbajw sot moti
Shtuar më 01/10/2020, ora 08:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori