Mosshlyerja e pagave, minatorët bojkotojnë punën
Rreth 70 minatorë të minierës së Bulqizës kanë ndërprerë punën pasi firma “Tur-Alb” nuk u ka dhënë pagat e muajve të kaluar dhe as raportet mjekësore.

Mësohet se policia private e kontraktuar nga kompania nuk i ka lejuar minatorët që të protestojnë para zyrave të saj. /albeu.com/
Shtuar më 16/04/2013, ora 12:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori