Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Mos u gëzoni, sot pritet të ketë sërish reshje shiu
Moti vijon të jetë i paqëndrueshëm edhe ditët në vijim.

Të premten sërish priten reshje në pjesën e dytë të ditës.

Sipas MeteoAlb Kthjellimet dominojnë thuajse të gjithë vendin deri në mesditë kur vranësirat shfaqen në Veri dhe zonat Lindore.

Pjesa e dytë e ditës vijon kryesisht e kthjellët në pjesën më të madhe të vendit por vranësira lokale dhe shira të izoluar do të ketë në Veri – Verilindje dhe më pak shirazonat Juglindore.

Temperaturat e ajrit do të ulen me 1 – 2°C gjatë orëve të mëngjesit por edhe mesditës duke variuar nga 13 në 30 – 31°C.

Era do fryjë mesatare por mbrëmja forcon erën në Veriperëndim ku shpejtësi pritet të shkojë mbi 55 km/h nga Verilindja duke krijuar në Jug dallgëzim 2 ballë por mbi 3 ballë, dallgët në Velipojë, Shëngjini. /albeu.com/

Shtuar më 22/06/2018, ora 08:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori