Mos harroni çadrën, si pritet të jetë moti në vazhdim
Dita e nesërme pritet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh e madje reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët do jenë përgjatë vijës bregdetare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të ketë shpejtësi deri në 15-20m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare jugore.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 9°C
zoant e ulëta 3°C deri në 16°C
zonat bregdetare 6°C deri në 17°C
Shtuar më 01/12/2020, ora 15:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori