Mori "JO" nga BE, Rama njofton konferencë për mediat
Ditën e sotme Shqipëria mori refuzimin e radhës nga BE për të nisur negociatat.

Pavarësisht shpresës që ekzistonte, shtetet e fuqishme si Franca, Danimarka e Holanda vendosën kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ndërkohë që në shtetin maqedonas pritet një dorëheqje nga Zaev, kryeministri Edi Rama pritet të reagojë në një konferencë për median.

"Pas pak, në konferencë për shtyp mbi dështimin e konsensusit në Këshillin Europian, lidhur me çeljen e negociatave për anëtarësim me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut; konkluzionet e liderëve europianë pas përfundimit të raundeve të Këshillit; objektivat e kësaj faze të re në rrugëtimin që vazhdon. Live edhe në ERTV, natyrisht."-njofton kryeministri Edi Rama./albeu.com/
Shtuar më 18/10/2019, ora 16:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori