Moratoriumi i pjesshëm, hiqet për jahtet e varkat me vela
Parlamenti pritet të zbusë së shpejti moratoriumin e skafeve, duke lejuar lundrimin e jahteve dhe anijeve me vela. Nisma u mor nga mazhoranca, e cila sapo kishte rrëzuar nje inisiative ligjore të opozitës për heqjen fare të Moratoriumit, i cili sipas saj është bllokues për turizmin.


Disa ditë më parë, kryetaret e bashkive te majta që administrojne zona turistike bregdetare firmosën një peticion për heqjen e moratoriumit, të cilin e kanë cilësuar si të dëmshëm për turizmin. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2012, ora 15:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori