Momenti i shpëtimit të 15 personave në Theth (VIDEO)
Forcat Ajrore përmes ekuipazhit të helikopterit Cougar, ka evakuuar 15 persona të bllokuar në fshatrat Theth e Shalë, në Dukagjin të Shkodrës, mes të cilëve ishin dy të sëmurë dhe 8 mësues.

Ndërhyrja ka ardhur pas raportimit të situatës nga televizioni Fax News, ku më pas ka qenë Prefekti i Shkodrës që ka kërkuar ndërhyrjen nga ajri.

Të evakuuarit po dërgohen në Shkodër, ndër Ministria e Brojtjes bën me dije se me gjithë përpjekjet e shumta, ndërhyrja nga toka ka qenë e pamundur.

Pas dërgimit të helikopterit, Prefekti i Shkodrës dhe një deklaratë për mediet, të cilën mund ta ndiqni më poshtë.

Ndërkohë banorët e evakuuar bëjnë apel që të ndërhyhet nga shteti, sepse zona është totalisht e bllokuar.
Shtuar më 13/01/2019, ora 13:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori