E FUNDIT/ Interi "zbret me këmbë në tokë" Juventusin (VIDEO)
Emocionuese, pacientja ukrainase me COVID-19 pritet nga i dashuri me lule jashtë Infektivit
Rasti “Zero” me koronavirus në Sarandë ka mposhtur sot sëmundjen dhe ka lënë spitalin Infektiv.

Turistja ukrainase ka dalë sot nga spitali, ndërsa në oborrin e jashtëm të tij pritej nga i dashuri i saj me një buqetë me lule.

Ajo tashmë do të duhet të qëndrojë e vetëkarantinuar edhe 14 ditë të tjera për të shmangur rrezikun e infektimit të personave të tjerë.

Vajza nga Ukraina 5 ditë para se konfirmohej pozitive, ndodhej në Sarandë ku ka dhe një banesë dhe kishte shkuar për të festuar ditëlindjen bashkë me miqtë e saj.

ABC Neës raporton se ajo u zbulua pasi gjendja e saj shëndetësore u përkeqësua dhe kërkoi ndihmë mjekësore në spitalin e Sarandës.

Shtuar më 07/06/2020, ora 17:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori