Moisiu: Me 3 korrik do te mbahen zgjedhjet parlamentare
Albeu.com
Alfred Moisiu ne kete menyre u dha fund debateve dhe hamendjeve se kur cila te ishte data me e pershtatshme.3 korriku eshte data kur do te zhvillohen zgjedhjet parlamentare ne Shqiperi.
Alfred Moisiu ne kete menyre u dha fund debateve dhe hamendjeve se kur cila te ishte data me e pershtatshme. 3 korriku eshte ne fakt e diela e pare qe perfshiheht brenda afatit qe parashikon Kushtetuta per zhvillimin e zgjedhjeve te pergjithshme. Presidenti Moisiu tha se kishte zgjedhur daten 3 korrik pas konsultimeve me partite politike dhe vleresoi se keto zgjedhje kane nje rendesi vendimtare per vendin. Moisiu i ka bere thirrje Kuvendit te Shqiperise qe te zbatoje afatet e kerkuara.
Shtuar më 25/04/2005, ora 16:10
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori