Mogherini vlerëson para eurodeputetëve progresin e Shqipërisë
Ministrja e Jashtme i Italisë, vend i cili mban edhe presidencën e BE-së, Frederica Mogherini ka vlerësuar reformat e arritura deri më tani nga Shqipëria. Duke prezantuar para Komisionit të Jashtëm të PE-së një raport, ministrja i është përgjigjur edhe pyetjeve të 27 eurodeputetëve.

“Ne besojmë se Shqipëria në muajt e fundit ka ecur ne mënyre te jashtëzakonshme sa i takon vullnetit për te kryer reforma dhe vendimi i qershorit nga Këshilli Europian ishte stimuli i duhur në ketë drejtim”, deklaroi Mogherini. /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori