MNP dënon dhunën e ushtruar mbi nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Nëpërmjet një deklarate për shtyp Ministria e Punëve të Jashtme dënon me forcë dhunën e ushtruar mbi nxënësit shqiptarë në Shkup, teksa ktheheshin nga festimet e ditës së mësuesit. Sipas MPJ ngjarje të tilla, të cilat cënojnë harmonine dhe bashkëjetesën në Maqedoni, duhet të tejkalohen me qetësi dhe maturi nga shqiptarët dhe nga gjithë etnitë e tjera.


Në këtë raegim të ministrisë kërkohet që autorët e dhunës të dalin para drejtësisë. /albeu.com/
Shtuar më 10/03/2012, ora 10:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori