Mitrovice, gaz lotesjelles ne Kroin e Vitakut
Albeu.com
Situata diten e sotme ne lagjen Kroi i Vitakut, ne veri te Mitrovices, eshte tensionuar pasi nje grup banoresh serbe kane tentuar te sulmojne nje grup shqiptaresh qe kishin nisur te punonin per rindertimin e shtepive te tyre.Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave nga perleshjet kane mbetur te plagosur pese shqiptare dhe dy serbe, te cilet ne momentin e sulmit ishin rreth 100.

Sipas burimeve, situata e rende ka bere qe te nderhyje njesia speciale e policise se EULEX, e cila ka perdorur gaz lotesjelles per te shperndare turmen, duke arritur te vere situaten nen kontroll. (tch)
Shtuar më 25/08/2009, ora 18:55
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori