Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
Mitingu përmbyllës, Rama fotografohet në shoqërinë e biznesmenit të shumëpërfolur (FOTO LAJM)

Kryeministri i vendit Edi Rama, pas përfundimit të fushatës dje në Fier ka udhëtuar drejt Vlorës, aty ku sot do të mbyllë edhe fushatën elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit.

Shefi i qeverisë pasi mbërriti në Vlorë është takuar me administratorin e klubit të Flamurtarit, Sinan Idrizi. Në takimin e tyre, kreu i qeverisë shfaqet i fokusuar duke ndjekur më vëmendje bashkëbiseduesin e tij.

Ai është shprehur se zgjedhjet do të mbahen të dielën, ndërsa kreu i shtetit i ka bërë thirrje kryeministrit për reflektim dhe të zbatojë datën e re të zgjedhjeve, të cilat siç njoftoi Meta, do të zhvillohen me 13 tetor.

Gjithsesi sot është dita e fundit e fushatës elektorale dhe Rama vijon “betejën” për mbajtjen e zgjedhjeve.

Idrizi është një biznesmen që gjendet pas projektit për ndërtimin e aeroportit të Vlorës si edhe të kompanisë "Air Albania", ku deri më tani asnjëra nuk është përmbyllur.
Shtuar më 28/06/2019, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori