Misionin e KS të OKB-së mbrëmë është takuar me kryenegociatorin Martti Aht
Albeu.com
Kryenegociatori Ahtisari ka pritur mbrëmë në Vjenë misionin e Këshillit të Sigurimit, pas vizitës që i bëri Brukselit, Kosovës dhe Beogradit. Zyra e Ahtisaarit njofton se kryenegociatori është përgjigjur në pyetjet e anëtarëve të delegacionit për propozimin e tij për pavarësi të mbikqyrur për Kosovën.Kryesuesi i delegacionit, ambasadori belg, Verbeke ka deklaruar pas vizitës në Kosovë se shpreson që qëndrimet e anëtarëve të Këshillit të Sigurimit do të përafrohen.
Shtuar më 29/04/2007, ora 14:40
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori