Misioni i OKB-se miraton kodin postar te Kosoves
Albeu.com
Misioni i Kombeve te Bashkuara ne Kosove, UNMIK, miratoi sot kodin postar te Kosoves, pas gjashte vjetesh shkembimi te postes se saj nepermjet Shqiperise dhe Zvicres. Drejtori i kompanise se Postes se Kosoves, Rafet Jashari, deklaroi sot gjate nje konference shtypi se zyra ligjore e misionit nderkombetar miratoi anetaresimin e postes kosovare ne Organizaten Universale Postare me qender ne Berne te Zvicres qe rregullon shkembimet postare ndermjet 190 vendeve anetare. bw
Shtuar më 31/05/2005, ora 21:17
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori