Miratimi i tre ligjeve, Meta falenderon Ramën pret përgjigje nga Berisha
Kreu i LSI-se, Ilir Meta falenderoi krzetarin e Partisë Socialiste për gatishmërinë e qartë dhe po ekuivoke që demonstroi dje në lidhje me miratimin e tre ligjeve.

Në një deklaratë deklarate per mediat, Meta u shpreh se pret të njëjtën gjë edhe nga kryeministri Berisha.

“Sshpresoj se tani është koha që Berisha të tregojë të njëjtën gatishmëri dhe qartësi pa ekuivoke që ne në ditët që vijnë të votojmë tre ligjet, të japim mesazh të përgjegjshëm për shqiptarët dhe partnerët evropianë dhe amerikanë, duke demonstruar pjekurinë e duhur politike dhe frymën e bashkëpunimit për të cilat kanë nevojë reformat e integrimit”- tha ai. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2013, ora 12:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori