Miq apo armiq? Jozefina Topalli flet pa dorashka për Berishën
Jozefina Topalli u përjashtua nga PD më 25 qershor pasi kreu i PD-së Lulzim Basha e la atë jashtë listës së kandidatëve për t'u futur në Kuvend.

Por pavarësisht kësaj marrëdhëniet mes saj dhe ish-kryeministrit Sali Berisha nuk ka ndryshuar, shkruan albeu.com.

Gjatë një interviste për Report Tv ajo ka deklaruar se marrëdhëniet vazhdojnë të jenë të mira si 20 vite më parë, ndërsa nuk ka pranuar të bëjë asnjë kritikë rreth bindjeve të Berishës.

Pjesë nga intervista

A keni komunikim me ish kryeministrin Sali Berisha? Është konstatuar se pas largimit tuaj nga parlamenti, ka ndryshuar dhe marrëdhënia juaj me ish kryeministrin?

Është njëlloj siç ka qenë në 20 vite.

Flisni shpesh për projekte, për PD, ku duhet të ishte?

Për Lulin kam folur shumë gjatë në shumë vite dhe tani flas në televizor, nuk flas më në zyra.

Në qoftë se do të kishit një ftesë nga Lulzim Basha për tu bërë pjesë e PD sërish, do pranonit?

Lulzim Basha nuk është Partia Demokratike, ka vjedhur karrigen e kryetarit dhe këtë e keni me video, me zë dhe me figurë përmes dhunimit të votave, ai është bedeli i qeverisë Rama, dhe unë nuk mund të besoj të shkoj për të protestuar qeverisë Rama, nga një thirrje të ardhur nga bedeli i Edi Ramës. /albeu.com/Shtuar më 17/01/2018, ora 10:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori