Ministrit të Ramës i kanë dalë Avdylajt me kallash në Shijak
Një debat i ashpër u zhvillua mes ministrit Blendi Klosi dhe Edmond Spahos në studion e emisionit “Dritare me Rudinën” në “News 24”.

Ndërsa Spaho hodhi akuza ndaj qeverisë, duke thënë se fiton për shkak se bashkëpunon me bandat, Klosi tha se Avdylajt në Shijak i kanë dalë me automatik më 2013.

Spaho: Po të lidhesh me Avdylajt, normal ne nuk fitojmë dot. Si do fitojë opozita. Si të përdorësh policinë, si t’ia bëjmë.

Klosi: Po punoni o Mondi, mos rrini në televizor.

Spaho: Po nuk fitohet me ju, ju keni lidhje me kriminelë.

Klosi: Politika ka nevojë që të punohet. Ne kemi 2 vjet që punojmë.

Spaho: Cfarë punoni? Punoni me PPP.

Klosi: Ju thoni ka krizë kjo krizë do u sillte vota, pse nuk iu sjell vota.

Spaho: Po të zbresësh edhe ato që fute në kuti, del 5 përqind. Bënë mirë që të cuan në Berat, sepse mund të kishte dalë emri në përgjime.

Klosi: Kam qenë 8 vjet deputet në Shijak. Me automatik më klanë dalë më 2013 Avdylajt dhe bandat. Avdylajt i kisha kundërshar dhe më kanë dalë me automatik.
Shtuar më 02/07/2019, ora 22:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori