Ministria e Shëndetësisë: Situata kritike, rriten shifrat e të shtruarve në spitalet covid
Ministria e Shëndetësisë ka zbuluar të dhënat e fundit në lidhje me situatën e COVID-19 në Shqipëri.

Sipas të dhënave, mësohet se ka shtrime të reja në të dy spitalet COVID ndërkohë ministria thekson se situata paraqitet serioze.

Nga dje, jane 13 persona te rinj qe jane shtruar, ndersa jane shtuar edhe 3 paciente te tjere ne terapi intensive.

"Aktualisht në dy spitalet COVID, në spitalin Infektiv dhe spitalin "Shefqet Ndroqi" po trajtohen 123 pacientë, 17 në terapi intensive dhe 1 pacient është i intubuar".

Të shtunën, ministria raportoi se ishin "110 pacientë te shtruar ne dy spitalet Covid, 14 në terapi intensive dhe 1 i intubuar". /albeu.com/

Shtuar më 19/07/2020, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori