Ministri serb i Mbrojtjes: Nuk do të luftojmë për Kosovën
Albeu.com
Ministri serb i Mbrojtjes, Dragan Shutanovac ka bërë të ditur se Beogradi nuk e shikon Kosovën si problem ushtarak, por si problem juridik dhe diplomatik.I pyetur nga gazeta "Veçernje novosti""se si do të reagojë ushtria në rast të zgjidhjes negative për Kosovën Shutanovac u përgjigj prerë se "përfundimisht nuk do të luftojmë".

"Nuk e di se me kë do të luftonte ushtria jonë nëse kjo zgjidhje negative do të mbështetej nga bashkësia ndërkombëtare", theksoi ai.
Shtuar më 03/10/2007, ora 17:28
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori