Ministri Naço urdhëron kontrolle për emërimet në Avokaturën e Shtetit
Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka urdhëruar ushtrimin e kontrolleve në Avokaturën e Shtetit për verifikimin e procedurave dhe kritereve të zbatuara në emërimet dhe lirimet e punonjësve nga detyra.


Ditën e djeshme, PD përmes zëdhënëses së saj ka denoncuar emërimin e Skerdilajd Dalipit në krye të Avokaturës së Shtetit në Durrës. Sipas PD, Skerdilajd Dalipi është dënuar 6 muaj më parë. /albeu.com/

Shtuar më 11/06/2014, ora 16:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori