Ministri i Rendit Olldashi paralajmeron reforma ne polici
Albeu.com
"Do te kete reforme ne polici por me e rendesishme se reforma e emrave eshte ajo konceptuale". Keshtu eshte shprehur sot Ministri i Puneve te Brendshme, Sokol Olldashi gjate fjales, qe mbajti ne konference ne kater kombetare me titull "besimi publik sfide per policine".Olldashi ka kerkuar qe policia te ndryshoje imazhin e saj ne menyre qe te mos shihet si mjet represiv por te vihet ne sherbim te qytetarit. Ai kerkoi gjithashtu nga policia qe te kete standarte te njejta ne vleresimin e njerezve ne menyre qe te shihen si te barabarte si personi qe ka pushtet te fuqishem politik ashtu edhe qytetari i thjeshte si dhe forcimin e korrekteses ne detyre .

Nderkaq Avokati i Popullit, Ermir Dobjani kerkoi nga ana e tij spastrim te rradheve te policise nga te korruptuarit dhe te paaftet si dhe nga ata qe shkelin te drejtat e njeriut.
Shtuar më 28/09/2005, ora 19:28
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori