Ministri i jashtëm italian: Sukses për Ramën, lajm i mirë për Ballkanin e Europën
Ministri i Jashtëm i Italisë, Paolo Gentilioni, me anë të një mesazhi të shkurtër ka përshëndetur miratimin me konsensus të Reformës në Drejtësi nga Parlamenti i Shqipërisë.

Në një postim në Tweetter, Gentilioni ka thënë se ky është një sukses për Edi Ramën dhe një lajm i mirë për Ballkanin dhe Europën.

"Parlamenti shqiptar aprovoi reformën në drejtësi, duke modifikuar Kushtetuten.

Sukses për Edi Ramën.

Lajm i mirë për Ballkanin e Europën", përfundon ai. /albeu.com/

Shtuar më 22/07/2016, ora 10:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori