Ministri i Jashtëm i Gjermanisë viziton me 14 shkurt Tiranën
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle pritet të vizitojë Tiranën më 14 shkurt. Gjatë vizitës së tij Westerwelle pritet të japë mbështetjen e Gjermanisë për integrimin në Bashkimin Europian.

Gjatë qëndrimit të tij zyrtar ai do të takohet me krerët më të lartë të shtetit dhe kreun e Partisë Socialiste Edi Rama. /albeu.com/
Shtuar më 08/02/2013, ora 19:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori