Ministri Hyseni niset per ne Hage
Albeu.com
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, ka udhëtuar sot në Hagë, njofton Zyra për komunikim me publikun e kësaj ministrie. Ai do të marrë pjesë në seancën përmbyllëse të procesit për ...... mendimin këshilldhënës të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë rreth pavarësisë së Kosovës, që mbahet më 22 korrik, në orën 15.

Shpallen e pavarësisë së Kosovës, më 17 shkurt të vitit 2008 e ka kontestuar Serbia, e cila përmes mekanizmave të Kombeve të Bashkuara ka kërkuar shqyrtimin e legalitetit të këtij akti.

Pavarësinë e Kosovës deri tash e kanë njohur 69 vende të botës, ndër to SHBA dhe 22 të Bashkimit Evropian.
Shtuar më 20/07/2010, ora 14:16
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori