E FUNDIT/ Nuk ndalet koronavirusi në Itali, vetëm sot u ka marrë jetën 837 njerëz
Ministri Haziri u mor vesh me ekzekutivët për implementimin e standardeve prioritare nga 20 korriku deri më 15 gu
Albeu.com
Në një takim të Ministrit të Pushtetit Lokal, Lutfi Hazirit me ekzekutivët e komunave, është diskutuar rreth rreth realizimit të koordinimit të aktiviteteve të Qeverisë dhe komunave në fushën e implementimit të standardeve prioritare për periudhën 20 korrik deri më 15 gusht. "Pas një angazhimi shumë të madhë në në këtë aspekt, Qeveria ka nxjerrë vlerësimet përfundimtare, sipas të cilave është arritur një progres afirmativ si dhe janë dhënë rekomandimet në fushat ku komunat duhet t'i realizojnë objektivat e tyre deri më 15 gusht" ka deklaruar kështu ministri i Pushtetit Lokal Lutfi Haziri. QIK
Shtuar më 22/07/2005, ora 16:40
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori