Ministri gjerman i mbrojtjes takon Rugoven: Gjermania do perkrahe bisedimet per statusin e Kosoves
Albeu.com
PRISHTINE - Bundesvari gjerman do t'i perkrah bisedimet per statusin e Kosoves dhe do kontribuoj per stabilitet ne Kosove per aq kohe sa eshte e nevojshme.PRISHTINE - Bundesvari gjerman do t'i perkrah bisedimet per statusin e Kosoves dhe do kontribuoj per stabilitet ne Kosove per aq kohe sa eshte e nevojshme. Keshtu u shpreh sot Ministri i Mbrojtjes se Gjermanise Peter Shtruk pas takimit me kryetarin Ibrahim Rugova. Ne fokus te bisedimeve ishte permbushja e standardeve te parapara per Kosoven si dhe roli i KFOR-it ne zhvillimet ne Kosove. Ministri gjerman Shtruk tha se problemi i pa zgjidhur diplomatik nuk bene qe te mbetet ne kurriz te ushtarakeve.Ai tha se mbeshtete kryeadministratorin Petersen per bisedimet per statusin e Kosoves. Ministri Shtruk u takua edhe me Komandanti e KFOR-it Iv de Kermabo si dhe ka vizituar kontigjentin gjerman te KFOR-it ne Prizren.

V. Bajrami
Shtuar më 23/03/2005, ora 16:11
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori