Ministri gjerman i Mbrojtjes, Shtruk kerkon zgjidhje sa me te shpejte per Kosoven
Albeu.com
BERLIN - Ministri gjerman i Mbrojtjes Peter Shtruk ka kerkuar nga bashkesia nderkombetare qe sa me shpejt te marre vendimin per statusin e Kosoves.BERLIN - Ministri gjerman i Mbrojtjes Peter Shtruk ka kerkuar nga bashkesia nderkombetare qe sa me shpejt te marre vendimin per statusin e Kosoves. "Nuk mund te lejohet qe ngurrimi ne vendimmarrjen politike te bartet ne shpinen e ushtareve", eshte shprehur Shtruk per agjencine gjermane te lajmeve DPA. Por ai nuk eshte shprehur se cili do te ishte statusi i ardhshem i Kosoves. Nderkohe me 21 e 22 mars Shtruk pritet te qendroje Bosnje e Hercegovine dhe Kosove ku do te vizitoje paqeruajtesit gjermane ne keto dy vende.
Shtuar më 21/03/2005, ora 21:06
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori