Ministrat e jashtëm të vendeve të Grupit të Kontaktit, diskutojnë për Kosovën
Albeu.com
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Grupit të Kontaktit do të takohen sot në Londër, për të diskutuar rreth përgatitjeve për fillimin e bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mbi statusin e ardhshëm të Kosovës.Për rrjedhën e përgatitjeve për fillimin e procesit negociator, ministrat do ti informojë i dërguari i Kombeve të Bashkuara për negociata, Marti Ahtisari dhe kryeadministratori i Kosovës Soren Jesen Petersen.
Shtuar më 31/01/2006, ora 13:29
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori