Mima, Shehu dhe Maliqi shprehin shqetësimet tek Berisha
Tre deputetë të partisë Demokratike gjatë mbledhjes së grupit gjatë ditës së hënë kanë shprehur shqetësimet e tyre në lidhje me disa problematika të zonave të cilët ata përfaqësojnë. Florian Mima, Shefredin Shehu dhe Lefter Maliqi kanë shprehur para kryeministrit shqetësimet e banorëve të zonave ku ata janë zgjedhur.

Mima ka shprehur shqetësimin në lidhje me 1500 familje në zonën e Shkozës të cilët nuk marrin tapitë qysh per kohës së Enverit ndërsa ka marrë premtimin e kryeministrit për zgjidhjen e këtij problemi. Ndërsa deputeti tjetër Shehu ka kërkuar ndihma për disa zona të qarkun të Dibrës që vazhdojnë të jenë tërësisht të izoluara dhe që nuk kanë marrë asnjë ndihmë ndërkohë që Maliqi ka ngritur shqetësimin për mbarimin e punimeve në rrugën Lushnje-Berat. /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2012, ora 10:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori