Milo: Refuzojme ftesen e PD per bashkepunim me qeverine e ardhshme demokratike
Albeu.com
Kreu i Partise Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka refuzuar sot ftesen e bere nga kryetari i Partise Demokratike, Sali Berisha, per bashkepunim me qeverine e ardhshme demokratike.Ne nje konference per shtyp para gazetareve Milo deklaroi se ky vendim u mor pas nje mbledhje maratone e kryesise dhe se kjo parti eshte terhequr nga ftesa zyrtare e Berishes per arsye parimore. Kreu i PDS-se, u shpreh se do te kete bashkepunim me PD-ne vetem ne Kuvendin e ardhshem te Shqiperise. Sipas tij nje bashkepunim mes PD-se dhe PSD-se nuk do te ishte efektiv megjithate ky bashkepunim- sipas Milos- nuk do te mungoje per ceshtje madhore sic eshte dhe lufta kunder korrupsionit. BW
Shtuar më 20/07/2005, ora 01:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori