Milloshoski takohet me shefin e diplomacise izraelite, Liberman
Albeu.com
“Jemi të brengosur për daljen e grupeve radikale në disa pjesë të botës duke përfshirë edhe Ballkanin“, deklaroi shefi i diplomacisë izraelite Avigdor Liberman, pas takimit me homologun e tij maqedonas Antonio Milloshoski.
Ai shprehet se grupet radikale depërtojnë jo vetëm në Ballkan, por edhe në vende tjera të botës. Lidhur me problemin e emrit, Libermani konsideron se kontakti i drejtpërdrejt midis Maqedonisë dhe Greqisë është mënyra më e mirë për tejkalimin e tij. Nga ana e Maqedonisë, ministri Milloshoski shprehu vullnet politik për tejkalimin e problemit me emrin dhe shtoi se kjo varet nga vullneti politik i të dyja palëve. Ai përshëndeti gatishmërinë e palës izraelite për kontakt të drejtpërdrejt me autoritetet palestineze me qëllim të arritjes së negociatave paqësore. /Makfaks/
Shtuar më 03/05/2010, ora 21:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori