Miliband: BE duhet te zgjerohet ne tere Ballkanin
Albeu.com
Shefi i diplomacisë britanike, David Miliband deklaroi se të gjitha shtetet e rajonit të Ballkanit Perëndimor do të duhej patjetër të bëhen pjesë e Bashkimit Evropian.
Ai për të përditshmen ”Dnevnik” tha se, Sllovenia e suksesshme është shembulli dhe argumenti më i mirë se BE duhet të zgjerohet në tërë Ballkanin perëndimor.

"Sllovenia dëshmoi një shembull të suksesshëm të kombinimit të krenarisë kombëtare dhe përgjegjësisë ndërkombëtare si dhe vetëdijes së lartë që nuk është rrezikuar asnjëherë në integrimet evropiane dhe ndërkombëtare", ka theksuar Miliband. (ina)
Shtuar më 26/10/2008, ora 19:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori