Meta zbulon prapaskenat: Për të dekretuar Xhaçkën duhet të shkarkohet Rama!
"Duhet të vijë kërkesa për zhdekretimin e ministritjashtëm Edi Rama, i cili është ministër i jashtëm dhe emërimi i ministres së re është i lidhur me zhdekretimin e tij si ministër i jashtëm..."

Dorëheqja e ministrit në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj dhe emërimi nga kryeministri Edi Rama i disa ministrave të rinj, ishte lajmi i ditës.

Por për Presidentin e Republikës Ilir Meta kemi të bëjmë vetëm me largimin nga detyra të një zv.ministri dhe për emërimin e ministres së re, në këtë rast, Olta Xhaçka, duhet zhdekretimi i ministritjashtëm që është kryeministri Edi Rama.

“Për rastin konkret, kemi të bëjmë me një zv.ministër, i cili ka dhënë dorëheqjen dhe nuk ka lidhje me ministren e jashtme në rastin konkret.

Duhet të vijë kërkesa për zhdekretimin e ministritjashtëm Edi Rama, i cili është ministër i jashtëm dhe emërimi i ministres së re është i lidhur me zhdekretimin e tij si ministër i jashtëm.

Nuk kam lidhje me detyrën e zv.ministrit. Ikja është një akt vullnetar”, – u shpreh presidenti Meta në një intervistë./Ora News
Shtuar më 29/12/2020, ora 23:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori