Meta takon Gruevskin, ofron mbeshtetje per anetaresim ne NATO
Albeu.com
Zëvendëskryeministri dhe njëherësh ministri i Jashtëm, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin maqedonas, Nikolla Gruevski. Në takim Meta e Gruveski ranë dakord për bashkëpunim në fusha konkrete, e në shtimin e shërbimeve tregtare.Meta tha se Shqipëria mbështet Maqedoninë për anëtarësim në NATO ndërkohë që vlerësoi edhe njohjen e Kosovës nga shteti maqedonas.
Shtuar më 29/07/2010, ora 14:47
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori