Meta takohet me homologun e tij nga Kuvajti
Kryetari i Kuvendit, z.Ilir Meta zhvilloi sot një takim me homologun e tij kuvajtjan z. Marzouq Al-Ghanim. Gjatë vizitës në Kuvajt, Meta shoqërohej nga delegacioni parlamentar i përbërë nga Nënkryetari i Parlamentit të Shqipërisë z. Edmon Spaho, Kryetari i Grupit Parlamentar z. Gramoz Ruci, Kryetari i Grupit të Miqësisë Shqipëri-Kuvajt z. Shpëtim Idrizi, deputeti z. Musa Ulqini, anëtar i grupit të miqësisë.


Z. Meta shprehu kënaqësisë për këtë vizitë të parë në Kuvajt dhe shpreh bindjen për forcimin konkret të bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Kuvajtit. /albeu.com/

Shtuar më 08/06/2014, ora 17:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori