Meta: Ta pastrojmë politikën nga krimi
Në mbledhjen e radhës të Kryesisë së LSI-së, Meta ka apeluar që të pastrohet politika nga kriminelët. Meta nxiti edhe njëherë tjetër klasën politike, që të përmbyllë sa më parë procesin e dekriminalizimit dhe të dalin me një ligj konkret.

“LSI përkrah fuqimisht platformën e dekriminalizimit dhe distancohet nga çdo individ me rekorde kriminale, që mund të jetë në radhët e saj, apo që synon të anëtarësohet në LSI.

Për ne, platforma e dekriminalizimit duhej të ishte miratuar dje dhe jo nesër në Kuvend. Jemi të angazhuar për të përshpjetuar këtë proces, që t’i heqim vendit tonë një njollë të pamerituar për shkak të politikës”, tha Meta. /albeu.com/
Shtuar më 16/11/2015, ora 17:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori