Meta sulmon ashpër Ramën: Nuk frikësohet lepuri nga luani!
"Po i them sot mos guxo të provokosh traziraShqipëri si ke bërë gjithë këto vite për llogari të Soros dhe të miqve të tu serb se nuk do kesh të bësh me Ilir Metën, por me shqiptarët, prandaj nuk del në studio ai..."

Presidenti i vendit Ilir Meta, komenteve ironike të Ramës ditën e djeshme në Kuvend se Ilir Meta kërkon të bëhet mret ose dëshmor iu përgjigj me një gjuhë shumë të ashpër.

I ftuar në emisioni “Zonë e Lirë” presidenti paralajmëroi kryeministrin Rama që mos të bëjë traziraShqipëri me ndihmën e Xhorxh Sorosit dhe miqve të tij serb.

“E para, të frikësohet luani nga lepuri nuk ndodh. E dyta, lepurin e kanë kapur në qark… Bën si i fortë me shqiptarët duke shpërdoruar ato pushtete që i ka grabitur në mënyrë anti-kushtetuese.

Po i them sot mos guxo të provokosh traziraShqipëri si ke bërë gjithë këto vite për llogari të Soros dhe të miqve të tu serb se nuk do kesh të bësh me Ilir Metën, por me shqiptarët, prandaj nuk del në studio ai.

I kam paralajmëruar të gjithë miq dhe armiq të Shqipërisë, kodet e tij nuk i përfill fare, është një zero me hiç. Vë në diskutim në mënyrë të poshtër kufijtë e Kosovës.

Ka ardhur momenti që do ketë një ndarje midis shqiptarëve dhe shqipfolësve, midis tradhëtarëve dhe patriotëve. Je një mashtrues, mua të më thotë dëshmor ai, ta dish ti dhe ata maskarenjtë. Të zbrazi Soros Shqipërinë për llogaritë e veta kjo nuk ndodh”, tha Meta.
Shtuar më 30/10/2020, ora 21:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori