Meta: Statusi dhe kufitje e Kosoves jane nje ceshtje e mbyllur
Albeu.com
Ministri i Jashtëm Ilir Meta duke folur për idenë e ndarjes territoriale të Kosovës ka deklaruar se Shqipëria mbështet integritetin territorial të Kosovës. Ai ka pohuar se statusi dhe kufitjë e Kosovës janë një çështje e mbyllur.
“Duhet të respektohen kufijtë ekzistues“, tha ai.
Shtuar më 01/07/2010, ora 14:58
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori