Meta: Solidaritet vëllazëror me gjithë popullin kosovar
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i shprehu ngushëllime homologut të tij kosovar,Jakup Krasniqi për ngjarjen tragjike të ndodhur në Obliq.Nëpërmjet një telegram ngushëllimi, Meta shpreh ngushëllime të sinqerta për të afërmit e viktimave ndërsa uron shërim të shpejtë për të plagosurit.

“Jemi pranë familjarëve dhe autoriteteve kosovare. Solidaritet vëllazëror me gjithë popullin kosovar. Lutemi që bilanci dramatik të mos thellohet”, thuhet në telegramin e ngushëllimit të Metës. /albeu.com/
Shtuar më 06/06/2014, ora 17:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori