Meta shpërthen keq kundër Dvoranit: Ushtar qorr i partisë!
Presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza të forta kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Gjatë një deklarate për mediat, Meta tha se Dvorani është një ushtar qorr i partisë.

“Ua kam thënë 1 mijë herë, ua kam thënë dhe diplomatëve të korruptuar.

Dhe kemi bërë një marrëveshje për gjykatën kushtetuese që të kalonte në vetting, por nuk do ngelej vendi kurrë pa gjykatë kushtetuese.

Kjo nuk ka ndodhur nga Vettingu, por sepse aty në krye të KEDF ësthë vendosur një qorr i partisë”, tha Meta.
Shtuar më 13/11/2019, ora 20:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori