Meta shpall "të padëshiruar" ambasadorin Borchardt
Borchard është shapllur person i padëshiruar në Presidencë, nga kreu i shtetit Meta.

Ambasadori i OSBE në Shqipëri, Bernd Borchadt ka kundërshtuar dekretin e presidentit për zgjedhjet vendore por ka ofenduar edhe protestuesit e Unazës duke i ngritur gishtin e mesit.

Sipas shkresës së publikuar nga Presidenca ky njoftim i është drejtuar zyrës së asamblesë parlamentare në Kopenhagen, zyrës së prezencës së OSBE në Tiranë si dhe drejtorit të protokollit në Ministrinë e jashtme.

Ambasadori Borchardt nuk është i mirëpritur në institucionin e Presidentit pasi Ambasadori i OSBE, Borchardt ofendoi protestuesit dhe vuri në diskutim dekretin për zgjedhjet e qershorit”, thuhet në shkresën e Presidencës./aalbeu.com/
Shtuar më 18/11/2019, ora 15:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori