Meta: Se shpejti negociata me Greqine dhe Italine per piken tre
Albeu.com
Pas marrëveshjes me Greqinë, Shqipëria, Greqia dhe Italia shumë shpejt do të negociojnë për të përcaktuar kufirin detar në pikën tre, që është pika ku takohen të tre këto shtete.Këtë fakt e bëri të ditur, Ministri i Jashtëm Ilir Meta, sipas të cilit marrëveshja detare me Greqinë lë totalisht indiferentë Italinë.
Shtuar më 23/10/2009, ora 22:22
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori