Meta: Schulz, mik i shqiptarëve
Ilir Meta
Rizgjedhjen e Martin SchulzkryeParlamentit Evropian është përshëndetur edhe nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta i cili u shpreh se Schulz është mik i Shqipërisë dhe avokat i integrimit evropian te rajonit.

“Zgjedhja e Martin Schulz është mesazh pozitiv për të ardhmen e BE. Schulz është mik i Shqipërisë dhe avokat i integrimit evropian te rajonit”, është shprehur Meta.

Martin Shulz është rizgjedhur sot në kryeParlamentit Europian. Ai ka siguruar mbështetjen e grupimit të PPE-së, duke u bërë kështu Presidenti i parë që merr dy mandate në kryeParlamentit Europian, i cili nisi sot punën me përbërjen e re të zgjedhur në votimet e mbajtura në muajin maj. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2014, ora 15:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori